Сергій Костюк: підвищення ренти до 70% ставить компанію на межу виживання

3.03.15

Підвищення рентної плати за користування надрами для ПАТ “Укргазвидобування” з 20 до 70 відсотків поставе компанію на межу виживання. Максимально допустима рентна ставка без шкоди для компанії 37-40 відсотків. 70% – нищення галузі, втрата видобутку і ще більша боргова яма.

Про це повідомив Голова правління ПАТ “Укргазвидобування” Сергій Костюк.

Як відомо, Верховна Рада України прийняла за основу і вцілому урядовий Проект закону №2213 “Про внесення змін до ст. 165, 252 Податкового кодексу України”. За проголосувало 290 народних депутатів.

За словами Сергія Костюка, підвищення рентних платежів до 70%, а по факту до 72 з урахуванням газу на технологічні потреби, повністю знівельовує можливість нарощувати видобуток навіть при ціні в 1590 грн.

“Теоретично можливий прибуток від ціни на природній газ в 1590 грн складає 1,8 млрд. грн. А для збереження видобутку на рівні 2014 року потрібно капітальних вкладень на суму в 8,5 млрд. грн. при курсі 17 грн. за долар. Валютна складова видобутку складає 43 відсотки, а МТР взагалі 70% “,- зазначає Сергій Костюк.

В ситуації, коли з одного боку підвищують закупівельну ціну на природній газ до рівня не більшого за собівартість видобутку, а з іншого піднімають рентну плату до необґрунтованих 70% – чекати на збільшення видобутку нічого, зазначають в компанії.

В “Укргазвидобуванні” також наголошують, що вразі невчасного розрахунку НАКу за поставлений газ, а на сьогодні заборгованість по декілька місяців, то пені і штрафи за невчасно сплачені податки вимірюватимуться сотнями мільйонів гривень.

“До підвищення ренти, компанія платила в місяць по 250 млн. грн. податків, то зараз доведеться платити близько 1 млрд. гривень. Таких вільних грошей ми не маємо, а “Нафтогаз” платежі затримує. Це автоматично призведе до штрафів у розмірі 10 відсотків. По 100 млн. щомісяця доведеться платити за невчасно сплачені податки”,- зауважив Сергій Костюк.