Стоп Фейк

ПАТ «УкрГазВидобування» та менеджмент компанії стали мішенню для атак усунутих корупціонерів та противників енергетичної незалежності України.

Закладаючи фундамент для подальшого реформування найбільшого в країні видобувника газу, нова команда протягом вже першого півріччя роботи змогла припинити масштабні розкрадання.

За приблизними розрахунками, раніше щороку з компанії в той чи інший спосіб вимивали близько 10% обороту. В сьогоднішніх цінах – це близько 2-3 млрд. грн.

Компанію позбавляли ресурсу для якісних змін, її доводили до банкрутства. На середину 2015 року вона мала мільярдні борги, експлуатовані родовища близькі до виснаження, технології – застарілі, співробітники – невмотивовані, нові ділянки не виділялись, про стратегію розвитку навіть не дискутували.

Компанію, яка займає ¾ українського газовидобувного сектору, свідомо розвалювали, як українську армію перед військовою агресією.

Новий менеджмент розробив амбіційну «Програму 20/20», яка передбачає досягнення видобутку 20 млрд. куб. м. в 2020 році. Прогноз загального видобутку газу на цей рік разом з приватними компаніями галузі – 27 млрд. куб. Власного газу може бути цілком достатньо для всієї країни й припинення імпорту взагалі.

Досягнення реальної енергетичної незалежності виглядає цілком реальним.

Новий менеджмент розробив трансформаційну програму та інвестиційний план покрокового досягнення амбіційної мети. Після приведення цін на газ до ринкового рівня та зниження ренти «УкрГазВидобування» отримає фінансову змогу для технічного переоснащення, інтенсифікації видобутку, розвідки нових родовищ, підвищення ефективності буріння та, в кінцевому результаті, значного нарощення видобутку.

Саме тому в останній місяць активізувалися найманці противників реформ. В своїх інформаційних кампаніях вони вдаються до відвертої брехні, перекручень та бруду.

Цей розділ присвячений розвінчанню їхніх наклепів.

Брехня

“Укргазвидобування” закупило у румунської компанії дешеве б/в обладнання під виглядом нового, – експерт

https://www.rbc.ua/ukr/news/ukrgazdobycha-zakupila-rumynskoy-kompanii-1480344616.html

“Я подзвонив представникам відомого у всьому світі виробника – General Electric, де прямо відповіли: обладнання, яке запропонувала румунська компанія, не може коштувати так мало. Ціна виходить нижча, ніж у виробника! Тому румуни продають нам підфарбоване б/в обладнання. Яке, цілком імовірно, скоро вийде з ладу, а значить – потрібно буде купувати нове”, – зазначив Песецький.
Повний текст читайте тут: https://www.rbc.ua/ukr/news/ukrgazdobycha-zakupila-rumynskoy-kompanii-1480344616.html

Правда

Заява експерта Українського центру соціальної аналітики Миколи Песецького на його сторінці у Фейсбук про те, що “Укргазвидобування” закупила нібито бувші у вжитку компресори під виглядом нових за заниженими цінами у румунської компанії-посередника, не відповідає дійсності і є повним фейком. Отже, співробітники Укргазвидобування з початку запуску процесу виготовлення компресорів для УГВ тричі були на заводі і на власні очі переконалися, що процес виготовлення обладнання розпочався. Також контроль процесу виготовлення компресорів відбувається і завдяки детальним фотозвітам, що надсилаються з заводу в УГВ кожного тижня. До речі, це стосується не лише румунського виробника. Весь процес виготовлення та приймання в УГВ проходить під пильним технічним наглядом та контролем параметрів і виїздів на завод виробник.

Брехня

СБУ: Прохоренко в Укргаздобыче выстроил собственную коррупционную вертикаль

http://finance.obozrevatel.com/trends/69472-sbu-prohorenko-v-ukrgazdobyiche-vyistroil-sobstvennuyu-korruptsionnuyu-vertikal.htm

“У нас есть многочисленные свидетельства о том, что после своего прихода на должность руководителя госкомпании Укргаздобыча Олег Прохоренко и его представители проводили неформальные встречи с представителями компаний-партнеров, и прямо требовал от них “отступные” от сумм, которые они получали в рамках разного вида сотрудничества: то ли распределение выведенных средств от договоров о совместной деятельности, то ли от обычных поставок на основании тендерных процедур. Скандал с Онищенко — лишь один из десятков таких эпизодов”, — рассказал собеседник в СБУ.

Нардеп Онищенко заявил о переговорах с “Укргаздобычей” о продаже своего бизнеса за 2 млрд. ВИДЕО

http://biz.censor.net.ua/events/6485/nardep_onischenko_zayavil_o_peregovorah_s_34ukrgazdobycheyi34

_o_prodaje_svoego_biznesa_za_2_mlrd_video

http://ua-energy.org/post/61269

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/2037961-nam-maut-vidskoduvati-2-milaardi-za-ukrgazvidobuvanna-onisenko.html

http://uazmi.org/news/gyGYvG0veV9kpZHeZm6T5c

http://www.depo.ua/rus/money/onishchenko-rozpoviv-chomu-ne-platit-milyardnu-gazovu-rentu-21062016140400

Правда

Олена Кобець, Директор з правових питань ПАТ «Укргазвидобування» заявляє: «Укргазвидобування” подало в суди позови про розірвання договорів про спільну діяльність ще на початку року. Тому голослівні заяви анонімного “джерела” не відповідають дійсності – особливих умов власникам тих чи інших операторів жоден керівник УГВ не висував, ні про купівлю цих операторів, ні про міфічні “відрахування”. Все це стосується й підприємств Оніщенка. Єдиний предмет переговорів керівників УГВ з усіма операторами СД – виконання ними інвестиційних та податкових зобов’язань, забезпечення узгодженого плану видобутку, фінансування модернізації та ремонту обладнання свердловин. Оскільки домовленості порушуються, то ми звернулися з відповідними позовами в суди про розірвання угод СД. На сьогодні в судових процесах знаходяться 6 справ, по яких остаточні рішення, які набрали законної сили, судом ще не винесені. З одним із підприємств, яке в пресі пов’язується з ім’ям пана Онищенка – «ХАС», рішення суду, вже набрало законної сили. За цим рішенням договір СД було розірвано у зв’язку з допущеними з боку ТОВ «ХАС» істотними порушеннями умов договору».

 

 

Брехня

Обшуки та карні справи збуджені внаслідок зловживань нового менеджменту. До закупівель не допускають українські компанії, зловживають при закупівлях.

http://nikcenter.org/newsItem/28239

http://www.unn.com.ua/uk/news/1570137-v-ukrgazvidobuvanni-sbu-viluchaye-dokumenti-schodo-nezakonnikh-tenderiv 

https://apostrophe.com.ua/news/business/energy/2016-05-11/ekspert-rasskazal-kak-sbu-izyimaet-v-ukrgazdobyiche-dokumentyi-po-nezakonnyim-tenderam/58582 ;

http://joinfo.ua/incidents/1167693_SBU-ischet-Ukrgazdobiche-ukradennie-milliardi.html;

http://hubs.ua/authority/glava-ukrgazdoby-chi-podtverdil-chto-oby-sk-sbu-svyazan-s-zakupkoj-koltyubinga-73555.html;

http://thekievtimes.ua/society/480243-ukrgazdobycha-popala-v-krupnyj-skandal.html

http://ru.golos.ua//crime/rukovodstvo_ukrgazdobyicha_podozrevayut_v_milliardnyih_mahinatsiyah_prodoljayutsya_o

 

 

Правда

Обшуки проводять правоохоронні відомства в рамках розслідувань карних справ, відкритих щодо зловживань попередніх керівників, періоду з 2013-го до першої половини 2015 років. Але при цьому документи вилучають за угодами, укладеними вже новим керівництвом, зокрема, щодо прозорого і конкурентного тендеру на закупівлю колтюбінгових установок виробництва американського NOV та німецького KATT.

http://old.ugv.com.ua/press/news/63485-374

Згадувані в замовлених публікаціях зловживання в закупівлях обладнання та матеріалів також не відповідають дійсності.

Для прикладу. Стверджується, що «Укргазвидобування» відмовилось закуповувати метанол (застосовується для попередження гідроутворення при видобутку вуглеводнів) у вітчизняного виробника ДП «Укртранснафтопродукт».

Коментар  Андрія Токара, Директора з матеріально технічного забезпечення ПАТ «Укргазвидобування»:

Правда полягає в тому, що ДП «Укртранснафтопродукт» подав свою заявку на участь у відкритому тендері по закупівлі метанолу, який проходив з 28.07 по 06.08.15, вже після його завершення – 20.08.15. Ціна «Укртранснафтопродукту» була нижча за ціну компанії-переможця тендеру, з яким вже готувалися підписувати угоду.

Оскільки ми зацікавлені в ефективному використанні коштів, підписання угоди призупинили, й запропонували потенційному постачальнику надати обумовлені тендерною процедурою та законодавством документи на продукцію.

На жаль, попри нашу готовність укласти угоду, «Укртранснафтопродукт» не надав затребуваний нами пакет документів. Двічі «Укргазвидобування» зверталось до цього контрагента (останній раз 24.09.2015), але так і не отримало жодного документу для початку співпраці.

Наша переписка з «Укртранснафтопродукт» тривала майже 2 місяці. Це критичний строк, оскільки відсутність метанолу може привести до аварійних зупинок свердловин, та непередбачуваних наслідків. Тому ми закупили речовину у іншого постачальника. До речі, жоден з учасників згаданого тендеру, а їх була безпрецедентна кількість – 9, не опротестовував наші рішення, і не звертався до нас з претензіями.

 

Брехня

Народний депутат Максим Поляков заявив, що «Приватизацію “Укргазвидобування” готують в інтересах Росії» щоб «зберегти залежність від російських енергоносіїв»:

Приватизацію “Укргазвидобування” готують в інтересах Росії, – “Депконтроль”
http://ukranews.com/news/203566.Privatizatsiyu-Ukrgazdobichi-gotovyat-v-interesah-Rossii—Depkontrol.uk
Приватизацию “Укргаздобычи” готовят в интересах России, – Депконтроль
http://economics.lb.ua/state/2016/03/23/331011_privatizatsiyu_ukrgazdobichi.html

Правда

Коментар Олександра Романюка, першого заступника Голови правління ПАТ «Укргазвидобування»:

Нарощення видобутку власного газу – мета, яку перед Укргазвидобуванням вперше поставила лише наша команда. Раніше мова йшла тільки про утримання досягнутого рівня. Укргазвидобування роками розвалювали – недофінансуванням, позбавленням ліцензій, відсутністю технічної модернізації, низькими зарплатами. Через природнє виснаження родовищ щороку видобуток газу падає, й без заходів з його нарощення видобуток знизиться до 10 млрд. куб. в 2020-му.

Ми оцінили наявні можливості й встановили орієнтир в 20 млрд. куб. м. в 2020 році.

Це нелегке завдання, але ми розробили масштабну інвестиційну програму на 80 млрд. грн., і передбачили необхідні заходи інтенсифікації та освоєння нових родовищ. Приміром, на сейсмічні дослідження наша команда витратила за півроку стільки ж, скільки попередники протягом останніх 4 років. Ми закуповуємо сучасне обладнання з інтенсифікації видобутку, наймаємо висококласних фахівців, проводимо капітальні ремонти. В Держгеонадрах ще 35 наших заявок на нові ділянки для розвідки.

Наші зусилля матимуть результатом як збільшення видобутку вуглеводнів, так і значне зростання капіталізації «Укргазвидобування» (що не в інтересах уявленого паном Поляковим майбутнього покупця). Тому звинувачення в доведенні УГВ до банкрутства виглядають, як мінімум і, м`яко кажучі, нелогічно.

Брехня

Нардеп Михайло Головко: «Укргазвидобуванням керують російські спецслужби»

Керівництво “Укргазвидобуванням” віддали російським спецслужбам, – Головко
http://ukranews.com/news/203009.Rukovodstvo-Ukrgazdobichey-otdano-rossiyskim-spetssluzhbam—Golovko.uk
“Укргазвидобування” працює в інтересах російських спецслужб, – Головко
http://espreso.tv/news/2016/03/18/quotukrgazvydobuvannyaquo…golovko
“Укргаздобычей” управляют российские спецслужбы, – депутат Головко
http://economics.lb.ua/state/2016/03/18/330601_ukrgazdobichey_upravlyayut.html
Керівництво “Укргазвидобування” віддали російським спецслужбам, – Головко
http://24tv.ua/kerivnitstvo_ukrgazvidobuvannya_vid….golovko

Правда

Коментар Маргарити Короткової, директора з персоналу ПАТ «Укргазвидобування»:

На сьогодні в штаті ПАТ «Укргазвидобування» немає працівників-громадян Російської Федерації.

Прийняття на роботу іноземців компанія здійснює згідно до чинного законодавства, отримуючи відповідний дозвіл від Державної служби зайнятості. Приміром, нещодавно ми отримали два дозволи на працевлаштування громадян Хорватії. Відтак, висококваліфіковані спеціалісти з інтенсифікації видобутку вуглеводнів приступають до роботи.

В подальшому залучення співробітників з іноземним громадянством ПАТ «Укргазвидобування» планує проводити виходячи з виробничих потреб та з суворим дотриманням чинного законодавства України.

Ми зацікавлені в застосуванні передових знань та досвіду і, відповідно, відшуковуємо кандидатів, які успішно працювали не тільки в Україні, але й за кордоном, там, де більш розвинута галузь видобутку вуглеводнів. Це, зокрема, країни СНД, в тому числі Росія, Європа. Ми раді надати можливість нашим співгромадянам, які досягли там успіхів, застосовувати набутий досвід і знання на користь рідної країни.

Брехня:

Максим Поляков: «Йде повна окупація “Укргазвидобування” її співробітниками, і з цим солідарний весь парламент”

Депутати “Народного фронту” побачили корупцію в “Укргазвидобуванні”
http://ukranews.com/news/203390.Deputati-Narodnogo-fronta-uvideli-korruptsiyu-v-Ukrgazdobiche.uk
 В “Укргаздобыче” есть коррупция, – нардеп Поляков
http://censor.net.ua/news/380462/v_ukrgazdobyche_est_korruptsiya_nardep_polyakov
В “Народном фронте” увидели коррупцию в “Укргаздобыче”
http://podrobnosti.ua/2096934-v-narodnom-fronte-uvideli-korruptsiju-v-ukrgazdobyche.html

Правда:

Співробітники виконують свої посадові обов`язки, повний робочий день, згідно з трудовим законодавством. Озброєні винятково підрозділи охорони, але вони також не окупують підприємство, хоча з цим і був би, вірогідно, солідарний весь парламент:

1914786_932320433504207_4298351512107187722_n

https://www.facebook.com/alex.sobolev.7/posts/932293896840194?fref=nf&pnref=story

Брехня:

Виробник обладнання для енергетичної галузі “KATT GmbH” просить “Укргазвидобування” не втягувати її в корупційні схеми:

Глава “Укргазвидобування” Прохоренко заплутався в схемах навколо тендеру, – експерт
http://ua.112.ua/suspilstvo/hlava-ukrhazvydobuvannia-prokhorenko-zaplutavsia-v-skhemakh-navkolo-tenderu-ekspert-299822.html
Глава «Укргаздобычи» Прохоренко запутался в схемах вокруг тендера

http://news.eizvestia.com/news-markets/full/485-glava-ukrgazdobychi-prohorenko-zaputalsya-v-shemah-vokrug-tendera

Правда:

КАТТ стурбований, що прозорий тендер, де вони чесно перемогли, тепер подається негативно за участю ГПУ, СБУ, Держфінінспекції, народних депутатів:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=570996349730033&id=100004590194452

Брехня:

Сергій Соболев, народний депутат України, заявив, що «люди з російськими паспортами знищують УГВ»:

“Люди з російськими паспортами знищують українське газовидобування”, – Сергій Соболєв
http://ukranews.com/news/203194.Lyudi-s-rossiyskimi-pasportami-unichtozhayut-ukrainskuyu-gazodobichu—Sergey-Sobolev.uk
“Люди з російськими паспортами знищують український газовидобуток”, – Сергій Соболєв
/330751_lyudi_z_rosiyskimi_pasportami.html?utm_source=local&utm_medium=cpm&utm_campaign=news
Люди с российскими паспортами уничтожают украинскую газодобычу, – Сергей Соболев
http://censor.net.ua/news/380130/lyudi_s_ro…sobolev
Люди з російськими паспортами знищують українське газовидобування, – Сергій Соболєв
http://espreso.tv/news/2016/03/21/lyudy_s_rossyyskymy_pasportamy_unychtozha…sobolev
“Люди з російськими паспортами знищують українське газовидобування”, – Сергій Соболєв
http://economics.unian.ua/energetics/1295495-lyudi-z-rosiyskimi-pasportami-znischuyut-ukrajinske-gazovidobuvannya-sergiy-sobolev.html

Правда:

Сергій Соболев заявив про перекручування своїх слів:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=571067363056265&id=100004590194452

Брехня:

Тендер на закупівлю колтьюбінгового обладнання, в якому перемогли компанії-виробники, пройшов нечесно, й наніс державі збитків на 300 млн. грн.:

ГПУ розслідує зловживання керівництва “Укргазвидобування” на 300 млн грн
http://ua.112.ua/kryminal/hpu-rozsliduie-zlovzhyvannia-kerivnytstva-ukrhazvydobuvannia-na-300-mln-hrn-294558.html
ГПУ порушила справу стосовно “Укргазвидобування” на 300 млн грн

http://ukr.lb.ua/news/2016/02/26/328920_gpu_porushila_spravu_stosovno.html

ГПУ підозрює «Укргазвидобування» в розтраті 300 млн грн (ДОКУМЕНТ)
http://ua.racurs.ua/news/67226-gpu-pidozruie-ukrgazvydobuvannya-v-roztrati-300-mln-grn-dokument
ГПУ розслідує справу по “Укргазвидобуванню” на 300 мільйонів (документ)
http://ukranews.com/news/200766.GPU-rassleduet-delo-po-Ukrgazdobiche-na-300-millionov.uk
Прокуратура розслідує закупівлі “Укргазвидобування”, які завдали збитків державі на 300 мільйонів – ЗМІ
http://ua-energy.org/post/58881

Правда:

«Укргазвидобування» провело тендер за участі безпосередніх виробників колтюбінгового обладнання і уклало угоду зі значно меншою сумою ніж за попередніх керівників:

https://www.facebook.com/andrew.tokar.31/posts/1028534763930915

Детальніше про попередню оборудку в журналістському розслідуванні:

“Укргазвидобування” придбало нафтогазове обладнання з імовірною переплатою 40-80 млн грн

http://bihus.info/ukrgazvidobuvannya-pridbalo-naftogazove-obladnannya-z-imovirnoyu-pereplatoyu-40-80-mln-grn/

Брехня:

Пікетчики протестують проти закупівель обладнання за завищеними цінами, непрозорих тендерів:

Под “Укргаздобычей” прошел митинг незаконно уволенных сотрудников компании
http://vesti-ukr.com/kiev/139392-pod-ukrgazdobychej-proshel-miting-nezakonno-uvolennyh-sotrudnikov-kompanii

Правда:

Учасники дійства не розуміли проти чого протестують. Навіть їхні «делегати», насправді – організатори, не змогли сформулювати свої вимоги, не розуміли предмету розмови, не були налаштовані на діалог.

Відео переговорів з представниками «пікетчиків» керівників УГВ та запрошених політиків, які борються з корупцією:

https://www.youtube.com/watch?v=meSA2ReJCcA&feature=youtu.be

Брехня:

«Активісти «Самооборони Києва» (бланк звернення до УГВ на фото в тексті) пікетують офіс Укргазвидобування»

Під “Укргазвидобуванням” знову пікет проти керівництва
http://ua.112.ua/polityka/pid-ukrhazvydobuvanniam-znovu-piket-proty-kerivnytstva-295878.html

Правда:

З 2 по 3 березня, рівно з 11:00 до 13:00, офіс «Укргазвидобування» пікетували невстановлені громадяни, які не мають стосунку до справжньої ГО «Самооборона Києва», лист-спростування від якої отримав менеджмент УГВ:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=564133440416324&id=100004590194452